01.
Zaprojektujemy i stworzymy gotowy sklep internetowy dla Twojej firmy lub marki. Tworząc z nami sklep internetowy zadbamy o każdy detal tak by mógł zarabiać jak najwięcej!
Przed przystąpieniem do stworzenia sklepu internetowego musimy zdefiniować swoje potrzeby oraz określić budżet jaki możemy na to przeznaczyć. Możemy rozróżnić dwa główne rodzaje sklepów internetowych. Pierwszym są platformy open source z otwartym kodem, które może edytować każdy specjalista mający odpowiednią wiedzę o tej platformie. Drugim rozwiązaniem są sklepy SaaS czyli z zamkniętym kodem źródłowym, najczęsćiej sprzedawane w formie abonamentowej.
Każdy system ma swoje wady i zalety. Najczęściej wybieranym systemem na stronę internetową jest open source. Dużą zaletą jest pełna kontrola nad sklepem i brak konieczności ponoszenie comiesięcznych opłat abonamentowych za możliwość użytkowania oprogramowania sklepowego. Dodatkowo nie jesteśmy na skazani tylko na jednego wykonawcę jak w przypadku oprogramowania SaaS, jeżeli chcemy dokonać zmian w sklepie. Bardzo często brak możliwości zmiany wykonawcy powodują bardzo duże koszty drobnych poprawek na stronie i klient poniekąd uzależnia się od wykonawcy oprogramowania SaaS-owego. Najczęściej używanymi platformami do tworzenia stron w open source są:
Najpopularniejszy i darmowy system e-commerce z którego korzysta około 35% wszystkich sklepów internetowych. Popularność zyskał za sprawą bardzo udanego systemu WordPress do prowadzenia blogów a potem stron internetowych. Znajomość tego systemu przez większość programistów pozwala łatwo znaleźć podwykonawcę.
Jedna z najlepszych platform e-commarce dla dużych sklepów lub sklepów z dużym asortymentem produktów. Podobnie jest WooCommarce jest oparty na języku PHP, dzięki któremu możemy bez problemu skalować swój sklep internetowy.
Bardzo popularna platforma która jest polecana małym i średnim sklepom internetowym. Ogromną zaletą PrestaShop jest łatwy w użytkowaniu i bardzo intuicyjny panel zarządzania. Dodatkową jest bardzo lekką platformą i większość hostingów nie będzie miała z nią problemów.
Jest bardzo popularną platformą ale, dużo rzadziej spotykaną niż wymienione powyżej. Jest bardzo wygodna w instalacji i ma wiele gotowych motywów z których możemy skorzystać za darmo.
Coraz rzadziej spotykany i trochę przestarzały. Dużą wadą tego systemu jest brak intuicyjności i wymaga nieco wiedzy technicznej. Raczej nie proponujemy tego rozwiązania.
Podobnie jak WooCommerce nie jest oddzielną platformą a rozszerzeniem już tej istniejącej. Bardzo często stosowana przy tworzeniu stron, wielojęzycznych, wielowalutowych i szczególnie jest zalecana dla osób prowadzącą sprzedaż produktów wirtualnych na globalną skalę.
Ta forma sklepów internetowych charakteryzuje się comiesięczną opłatą i zamkniętym kodem. Starając się podejść obiektywnie do tematu można stwierdzić, że w wielu sytuacjach mogą być najlepszym rozwiązaniem. Dużą zaletą tych sklepów internetowych jest posiadanie gotowych szablonów stron, gotowych integracji i sprawdzonych rozwiązań. Systemy są ciągle rozwijane i dostosowują się do zmieniających się trendów w marketingu. Najczęściej jest to dobre rozwiązanie na początek, ponieważ koszt stworzenia sklepu jest nieporównywalnie mniejszy niż tych stworzonych w open source.
Uważamy, że strona internetowa powinna zarabiać. Dostosowanie stron z kodem SaaS-owym pod pozycjonowanie w wyszukiwarkach jest najczęściej bardzo trudne. Zmiany graficzne lub funkcjonalne są bardzo drogie a czasami wręcz nie możliwe. Jesteśmy uzależnieni od operatora i nie otrzymując pewnej funkcjonalności pozostaje zrobić sklep na nowo.
Jak już wiemy czym różnią się platformy sklepów internetowych open source i SaaS, przyszedł czas na wybór odpowiedniej platformy dla siebie. W Internecie możemy przeczytać różne opinie na ten temat i dlatego przedstawimy nasze zdanie w sprawie wyboru platformy. Najczęściej zalecamy wybór platformy WooCommarce, ponieważ jest najbardziej uniwersalna. Jeżeli jesteśmy pewni swojego e-biznesu i mamy przeznaczone odpowiednie środki na ten cel to stworzenie sklepu internetowego jest w przestępnej cenie a możliwości tej platformy pozwalają nam dodać wszystkie niezbędne funkcjonalności a pozycjonowanie tych sklepów jest dużo łatwiejsze. W przypadku kiedy chcemy sprawdzić nasz pomysł i mamy niski możliwości sfinansowania projektu lub chcemy oprzeć naszą sprzedaż wyłącznie na Ceneo i Allegro wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie sklepu na platformie SaaS np. Shoplo lub Shopper. W momencie kiedy nasz sklep już działa prężnie i chcemy rozpocząć pozycjonowanie strony a mamy sklep na platformie SaaS to najlepszym rozwiązanie będzie przejście na WooCommarce lub PrestaShop. Jak już firma mocno się rozwineła a w sklepie jest bardzo dużo produktów a systemy typu WooCommarce lub PrestShop nie dają rady to można skorzystać z platformy Magento.
Oczywiście dobór platformy zawsze traktujemy indywidualnie i w zależności od potrzeb naszego klienta staramy się wybrać taką, która będzie najbardziej optymalna aby móc zmaksymalizować zyski pochodzące z marketingu internetowego. Odezwij się a my pomożemy Tobie w wyborze najlepszej platformy do sklepu e-commarce.
Jest bardzo dużo czynników które wpływają na czas realizacji danego projektu. Najczęściej sklep internetowy na WooCommarce tworzymy 3 miesiące z projektem, zakodowaniem i osadzeniem na serwerze. Platformy SaaS to zazwyczaj 1,5 miesiąca ale każdy przypadek jest inny i wykonanie strony może trwać krócej lub dłużej jeżeli np. proces akceptacji graficznej jest wydłużony. Po wykonaniu strony musimy jeszcze dokładnie sprawdzić czy sklep nie ma w sobie żadnych błędów za nim zostanie opublikowany na serwerze klienta.
Obie platformy służą sprzedaży a różni się tylko grupa docelowa. Platformy B2B (business to business), jak sama nazwa sugeruje jest skierowana do klientów biznesowych, którzy kupują towary hurtowo lub zaopatrują swoje sklepy stacjonarne w hurtowni. Sklepy internetowe B2C(business to customer) są skierowane wyłącznie do konsumentów. Oczywiście można połączyć obie platformy i np. stworzyć oddzielne środowisko dla konsumentów a oddzielnie dla klientów B2B np. po zalogowaniu.
Każda platforma daje możliwości modyfikacji swojego sklepu. Sklepy SaaS-owe bardzo często mają ograniczone możliwości modyfikacji swojego sklepu lub każdy dodatkowy moduł dodatkowo kosztuje. W przypadku sklepów open source modyfikacje są możliwe w pełni i jest to tylko zależne od umiejętności osoby która te modyfikacje będzie mogła wykonać.
Gotowe sklepy internetowe w WooCommarce mają możliwość korzystania z najpopularniejszych form płatności tj. bramki płatności, płatności BLIK-iem, kartą kredytową, przelewem, płatności przy odbiorze. Istnieją również funkcje umożliwiające skorzystanie z płatności na raty. W przypadku innych platform zazwyczaj są wszystkie te same możliwości płatności.
WordPress jest na tyle popularną platformą, że wszystkie możliwości płatności są możliwe na każdym rynku zagranicznym. Istnieją nawet integracje umożliwiające płatność kryptowalutami. Problematyczne mogą się okazać platformy SaaS-owe ale ich na etapie wchodzenia na zagraniczny rynek już nie proponujemy.
Tak, jest to możliwe. Większość polskich platform SaaSowych ma taką możliwość. W przypadku sklepów SaaS mogą być za ten moduł naliczane dodatkowe opłaty.
Pomijając koszt stworzenia sklepu do opłat stałych musimy doliczyć serwer i domenę w przypadku platform Open Source. Dodatkowymi kosztami mogą być dodatkowe moduły i cykliczne aktualizowanie systemu. Trzeba również się liczyć z dodatkowymi kosztami programistycznym jeżeli chcemy dorobić nowe funkcjonalności lub przebudować stronę internetową.
Systemy storn internetowych SaaS mają zazwyczaj stałą opłatę miesięczną w zależności od wyboru funkcjonalności i wielkości pakietu. Serwer w przypadku platform SaaS jest bardzo często w cenie opłacanego abonamentu. Należy się też liczyć z dodatkowymi opłatami jeżeli chcemy coś na sklepie internetowym zmienić. Wiele firm oferujące gotowe rozwiązania SaaS zarabiają na tego typu rozwiązaniach specjalnie obniżając próg wejścia za stworzenie nowego sklepu internetowego.
Platformy Saasowe mają zazwyczaj to w cenie pakietu. Oczywiście umowy są na tyle różne, że to zależy od wybranego pakietu i wielkości płaconego abonamentu.
W przypadku tworzenia stron przez nas na WooCommarce dajemy 3 miesiące wsparcia technicznego w przypadku podstawowych funkcjonalności. Oczywiście każde wsparcie techniczne wyceniamy indywidualnie w zależności od skomplikowania i trudności projektu.
Tak, w każdym nowo tworzonym przez nas sklepie internetowym jest to podstawa którą implementujemy wraz oddaniem sklepu internetowego klientowi. Dobre zarządzanie analityką jest podstawą do tego aby sklep osiągał z wymierne zyski sprzedażowe, ułatwia ona mierzenie skuteczności i pozwala racjonalnie zarządzać budżetem marketingowym.
Najczęstszymi formami wysyłki w sklepach internetowych w Polsce są paczkomaty InPost, Poczta Polska i większość firm kurierskich. Wszystkie formy wysyłki są dostępne w platformie WooCommerce i to samo jest najczęściej przy większości platform SaaS-owych.
Nie wiesz jakiej usługi będzie potrzebować Twoja firma? A może zastanawiasz się ile Ciebie to będzie kosztować?
Nie zastanawiaj się, tylko skontaktuj się z nami i uzyskaj profesjonalną pomoc i odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.